راهنمای محصول

چه لباسی مناسب فرزند شماست؟ معرفی لباس های بچه گانه

در این مقاله سعی می کنیم به معرفی لباس های بچه گانه بپردازیم و درباره انواع پوشاکی که کودکان می پوشند اطلاعات مفیدی ارایه دهیم.

برای معرفی لباس های بچه گانه ابتدا باید بدانیم که کودکان چه نیازمندیهایی دارند، به عنوان مثال کودکان برای رفتن به دستشویی نیازمند کمک دیگران هستند و باید لباسهایی بپوشند که در مواقع ضروری براحتی بتوانند آنرا در بیاورند.

از سوی دیگر بدن کودکان نسبت به پارچه های زمخت و پارچه های حساسیت زا، واکنش منفی نشان می دهند، پس بهتر است به جنس پارچه مورد استفاده در پوشاک کودکانتان نیز توجه کنید و هر لباسی را صرفا بخاطر زیبا بودن نخرید.

اگر مغازه پوشاک بچگانه دارید یا اینکه می خواهید به تازگی فروشگاه لباس بچه گانه خود را تاسیس کنید بهتر است قبل ازهر چیز با انواع پوشاک بچگانه آشنا شوید.

پوشاک بچگانه در یک دسته بندی کلی به دو دسته دخترانه و پسرانه تقسیم می شود، پس از آن نیز مدلهای متنوعی از کالاها را داریم که اکثر آنها می توانند دخترانه یا پسرانه باشند.

پوشاک دخترانه اغلب در طیف رنگهایی هستند که از آنها با عنوان رنگهای دخترانه یاد می شود. یا اگر طرحهایی روی لباسها چاپ شود، بسته به جنسیت بچه ها می تواند متفاوت باشد.

بعنوان مثال پسربچه ها علاقه بیشتری به تصاویر بت من، مرد عنکبوتی و دیگر قهرمانان افسانه ای دارند، در کنار آن تصاویر و طرحهایی از آلیس، میکی موس و … برای پوشاک دخترانه مناسب تر می باشد.

اگرچه پوشاک بچگانه دسته بندی های بسیار زیادی دارد، با اینحال برخی از مهمترین انواع لباسهای زیر بچه گانه را برای شما عزیزان فهرست کرده ایم:

معرفی سرهمی دخترانه و مدل های آن

سرهمی دخترانه از جمله پوشاک بچه گانه ایست که برای دختران در سنین مختلف کاربرد دارد، اگرچه در گذشته لباس سرهمی تنها برای نوزادان استفاده می شد، اما امروزه از این لباس برای کودکان زیر ده سال نیز استفاده می شود.

سرهمی ها اگرچه از جمله پوشاکی هستند که برای دختران و پسران استفاده می شود، با اینحال وزنه دخترانه بودن این کالا بیشتر است و اکثر استفاده کنندگان از این نوع پوشاک دختربچه ها هستند.

سرهمی های موجود در بازار مدلهای متنوعی دارند، بعنوان مثال سرهمی های تابستانه دارای بندهایی هستند که از روی شانه رد شده و در قسمت جلوی شکم متصل می شوند. این سرهمی ها راحت ترین شکل لباس سرهمی هستند که کودکان در آن احساس راحتی کرده و براحتی می توانند تحرک داشته باشند.

از سوی دیگر سرهمی های زمستانه دارای آستین بوده و اغلب آنها بوسیله زیپ از قسمت جلو بسته می شوند. این سرهمی ها برای فصول سرد سال مناسب بوده و تمام بدن کودکان را می پوشانند و از ورود سرما جلوگیری می کنند.

سرهمی ها امروزه شکل های متنوعی به خود گرفته اند و می توان گفت یکی از کالاهای پرطرفدار کودکان بشمار می روند.

شومیز چیست ؟ و معرفی انواع آن

شومیز دخترانه یکی از مهمترین پوشاک بچه گانه مخصوص دختران می باشد، این نوع لباس بیشتر جنبه کاربردی داشته و در بسیاری از موارد شومیزهای دخترانه مورد استفاده قرار می گیرند.

شومیزها انواع مختلفی دارند و در سالهای اخیر مدلهای بسیار متنوعی به آن افزوده شده است. شومیزهای ساده، اسپرت، شومیزهای مجلسی، شومیزهای طرح دار، شومیزهای کوتاه، شومیزهای بلند و شومیزهای دکلته تعدادی از مدلهای این پوشش محبوب دخترخانمهاست.

شومیزهای دخترانه اغلب برای داخل خانه و یا زیر مانتو استفاده می شوند، امروزه به خصوص برای دختران زیر 12 سال شومیز یکی از پوشش های مورد استفاده در زندگی روزمره می باشد.

شومیزها خودشان نیز دسته بندی های مختلفی بنا بر جنس و طرح دارند و از جمله پوشاک پرطرفدار دخترخانم
ها به شمار می رود.

شومیزها علاوه بر مدل، از لحاظ جنس نیز متفاوت هستند، پارچه هایی که برای تولید شومیز استفاده می شود انواع مختلفی دارد و برای همین جنس پارچه روی قیمت نهایی محصول تاثیر بسزایی می گذارد.

پارچه های کرپ، حریر، نخ پنبه و ساتن از جمله معروفترین پارچه هایی هستند که در تولید شومیز از آنها استفاده می شود.

معرفی لباس های چند تیکه (سه تیکه و دو تیکه) دخترانه و پسرانه

از گذشته تا امروز لباس
های چندتکه در بازار موجود بوده و اگر شما به فروشگاه لباس بچگانه بروید چندین مدل از این لباس ها را می توانید در شکلهای مختلف ببینید.

لباسهای چند تکه همانطور که از نامشان پیداست دارای چند تکه مجزا می باشند و در کنار هم به یک پوشش کامل تبدیل می شوند.

لباسهای چند تکه ممکن است سه تیکه، دو تیکه یا حتی بیشتر باشند اما آنچه در عرف بازار وجود دارد لباسهای دو تیکه و سه تیکه می باشد.

یکدست بودن و هارمونی موجود در تکه های مختلف اینگونه لباسها باعث ایجاد زیبایی می شود و برای همین بسیاری از مشتریان بدنبال لباسهای چند تکه می گردند. طراحی و تولید این مدل لباسها امری بسیار تخصصی و نیازمند تجربه کاری فراوان می باشد.

اغلب تولید کنندگان لباسهای چند تکه از پارچه های نخی و پنبه ای استفاده می کنند. پارچه های نخی و پنبه ای علاوه بر اینکه خنک و لطیف هستند، براحتی شستشو شده و اتو می خورند، همچنین این پارچه ها برای چاپ طراح های مختلف بسیار مناسب تر از پارچه های براق(ساتن) می باشند.

معرفی انواع مانتو دخترانه و زنانه امروزی

یکی دیگر از پوشاک مصرفی و بسیار پرکاربرد برای دخترخانمها، مانتو می باشد، مانتوها نیز مدلهای بسیار متنوعی دارند. مانتوهای جلوباز که امروزه مد شده اند، مانتوهای دکمه دار و جلو بسته، مانتوهای خفاشی، مانتوهای مجلسی و …. تنها بخشی از مدلهای متنوع این نوع پوشاک است.

مانتوهای دخترانه در زندگی روزمره دختران نقش بسیار مهمی را بازی می کند و اکثر دختر خانمها در کمد لباسشان چندین مانتو برای پوشیدن دارند.

مانتوها می توانند کوتاه یا بلند باشند، امروزه مانتوهای بلند اکثرا در ادارات و یا مدرسه مورد استفاده قرار می گیرند.

بهترین پارچه های مورد استفاده در تولید مانتو شامل کرپ، فاستونی، جین، کتان، ریون، چرم، دیور مانتویی، پرادا مانتویی، فیونا، ابریشم و ساتن می باشد.

در بازار مانتو گاهی از اصطلاح مانتوهای کارشده استفاده می شود، منظور از مانتوهای کارشده آندسته از مانتوهایی هستند که تولیدکنندگان برای زیباتر شدن مانتو از گلدوزی، توپک دوزی، کار روی آستین و مچ ها و نصب و الحاق هرگونه خرج کار استفاده می کنند.

معرفی انواع پالتو دخترانه و زنانه

یکی از پوشاک پرطرفدار در فصل سرما، پالتو می باشد، پالتوی دخترانه از جمله پوشاک مخصوص فصل سرما و جزء پوشاک گرم به شمار می رود.

پالتوهای دخترانه مدلهای متنوعی دارند، از پالتوهای چرمی گرفته تا پالتوهای بارانی، فُوتر و خزدار، انواع مختلف پالتو همه ساله وارد بازار می شود.

پالتوها جنسهای مختلفی دارند، اکثر پارچه های مورد استفاده برای پالتو به شکلی انتخاب می شود که ایستایی خوبی داشته و ضخامت لازم برای گرم کردن فرد نیز داشته باشد.

پالتوها اغلب دارای آستر و الیاف داخلی هستند، برخی از پالتوها دارای پر بوده و گرمای مطبوعی ایجاد می کنند اما استفاده از پر مقرون به مصرف نیست و تولیدکنندگان سعی می کنند از الیاف یا لایکو برای پر کردن پالتو استفاده کنند.

پالتوهای دخترانه در یک دسته بندی کلی به دو دسته پالتوهای قدی(بلند) و نیم تنه(کوتاه) تقسیم می شوند.

پارچه های مورد استفاده در تولید پالتو باید ضخامت قابل توجهی داشته باشند تا مانع ورود سرما به داخل خود شوند، بعنوان مثال پارچه های فوتر، پشمی، خز مصنوعی، مخمل، کنف، فلانل، کشمیر، موهر و تویت از جمله پارچه هایی هستند که برای تولید پالتو مناسب می باشند.

معرفی کاپشن دخترانه و پسرانه

کاپشن یکی دیگر از پوشاک پرکاربرد در فصل سرما می باشد، کاپشن های دخترانه اغلب بلندتر از کاپشن های پسرانه هستند و دلیل این مساله هم اینست که خانمها نیازمند پوشش مناسبی برای فصل سرما می باشند.

کاپشن ها مدلهای بسیار متنوعی دارند و همه ساله نیز مدلهای جدیدتری تولید و به بازار عرضه می شود، استفاده از کاپشن در فصل سرما علاوه بر استایل افراد برای جلوگیری از نفوذ سرما استفاده می شود.

کاپشنها علاوه بر پارچه، لایه ای از الیاف طبیعی، پر یا الیاف مصنوعی نیز در خود دارند. این امر برای نگهداری گرما در داخل و جلوگیری از سرد شدن بدن افراد انجام می شود.

اکثر کاپشنها دارای یک لایه پارچه بیرونی، یک لایه آستر داخلی و یک لایه میانی که شامل الیاف یا پر می باشد، هستند. امروزه برخی تولیدکنندگان کاپشنهای دو رو تولید می کنند، در این مدل کاپشنها فرد می تواند از هر دو طرف کاپشن استفاده کند.

اغلب تولیدکنندگان کاپشنهای دو رو سعی می کنند از رنگهای متضاد در تولید این کاپشنها کمک بگیرند، این امر برای جلب نظر مشتریان انجام می شود.

پارچه های مورد استفاده در کاپشن شامل: پارچه های برزنتی، شمعی، چرم مصنوعی، چرم طبیعی، سانتانا و سوپر سانتانا می باشند.

پافر دخترانه و پافر پسرانه

پافر یکی از لباسهایی است که امروزه در بازار ایران طرفداران زیادی پیدا کرده است، اغلب پافرها بدون آستین هستند و داخل آنها از پر یا الیاف پر شده است.

پافرهای دخترانه بلندتر و دارای یقه های بالاتر نسبت به پافرهای پسرانه می باشد، اگرچه امروزه دختران نیز از پافرهای پسرانه استفاده می کنند با اینحال می توان گفت مدلهای دخترانه کلاسیک نسبت به مدلهای پسرانه بلندتر هستند.

پافرها بدون آستین بوده و مخصوص هوای معتدل رو به سردی هستند، علاوه بر این پافرهای مخصوص دختران، نسبت به پافرهای پسرانه بلندتر هستند و همچنین دارای رنگهای دخترانه و طرحهای دخترانه نیز می باشند.

پافرها علاوه بر زیبایی خاصی که دارند، تاثیر زیادی روی استایل روزمره افراد می گذارند و به خصوص پسران از پافر بعنوان یکی از پایه های استایل خود استفاده می کنند.

پارچه هایی مانند پارچه های شمعی، مازراتی، اسکاجی، فیلی و کتان از جمله پارچه هایی هستند که برای تولید پافر مناسب می باشند.

پافرهای دخترانه و پسرانه مدلهای بسیار متنوعی دارد و با هر نوع استایلی می تواند ست شود، بعنوان مثال خانمها با پوشیدن یک شلوار جین مام استایل و پوشیدن یک پافر بلند می توانند استایل روزمره خاص خود را داشته باشند یا آقاپسرها نیز با پوشیدن یک شلوار جین راسته و پیراهن آستین بلند، پافر خود را پوشیده و استایل کژوال داشته باشند.

در مجموع می توان گفت پافرها جایگزین مناسبی بجای کاپشن هستند و اگر بدنبال داشتن یک استایل خاص و متفاوت هستید، می توانید از انواع پافرها در استایل خود استفاده کنید.

معرفی انواع دستمال سر

دستمال سر در واقع متشکل از پارچه ایست که از دو طرف به هم دوخته شده و می توان از آن برای پوشاندن سر، صورت، گردن و موها استفاده کرد.

دستمال سر یکی از کالاهایی است که مشخصا برای خانمها کاربرد فراوان دارد، دخترخانمها برای اینکه بتوانند موهای خود را به شکل دلخواهشان نگه داری کنند از دستمال سر استفاده می کنند، از سوی دیگر با استفاده از دستمال سر می توانند مانع آلوده شدن سر، دهان و صورت خود شوند.

دستمال سرها اگرچه استفاده روزمره دارند، اما از آنها در محافل و مهمانی ها نیز استفاده می شود. اگرچه دستمال سرها گاهی به تنهایی مورد استفاده قرار می گیرد اما هدف از استفاده از این کالا اینست که به کمک شال یا روسری بیاید و حجاب دختران را تکمیل تر کند.

استفاده از دستمال سر امروزه به یکی از پوششهای اصلی بانوان تبدیل شده و اکثر خانمها علاوه بر شال یا روسری از دستمال سر نیز استفاده می کنند.

دستمال سرها انواع مختلفی دارند، بعنوان مثال دستمال سر کوهنوردی، دوچرخه سواری، دستمال سر زینتی، دستمال سر مجلسی، دستمال سر ساده و دستمال سر کشی از جمله مدلهای متنوع دستمال سر می باشند.

اغلب دستمال سرها با استفاده از پارچه هایی تولید می شوند که به میزان اندکی حالت کششی دارند تا برای استفاده خانمها شکل و حالت خود را بخوبی حفظ کنند. البته برخی دستمال سرها به شکلهای دیگری نیز وجود دارند که بجای اتصال از هر دوطرف، دارای زاویه بوده و می توان دوسوی آنرا به هم گره زد.

در مجموع دستمال سر رفته رفته به یکی از کالاهای مورد نیاز خانمها تبدیل می شود و بسیاری از دخترخانمها علاقمند هستند در استایل روزمره خود از دستمال سر استفاده نمایند.

معرفی انواع توربان

توربان نیز مانند دستمال سر مخصوص دخترخانمهاست و از جمله پوششهایی است که برای زیباتر شدن حجاب از آن استفاده می کنند، اگرچه توربان از لحاظ ظاهری شبیه دستمال سر است با اینحال توربان ها ممکن است به تنهایی نیز در مهمانیها مورد استفاده قرار بگیرند.

توربانها نوعی حجاب نیز به شمار می روند و برای خانمهایی که می خواهند حجاب متفاوتی از شال یا روسری داشته باشند، پیشنهاد می شود از توربان استفاده کنند.

توربان ساده، توربان پاپیون دار، هدبندی، مجلسی، توردار، اسپرت، نگین دار، کلاه دار و طرح روسری از جمله مدلهای متنوع توربان می باشند؛ توربانها علاوه بر زیبایی که دارند، می توانند به روشهای مختلف روی سر دخترخانمها قرار گرفته و زیبایی خاصی را به ارمغان بیاورند.

توربان ها نسبت به جنس پارچه مورد استفاده و میزان خرج کاری که روی آن استفاده شده است، تفاوت قیمت دارند، بعنوان مثال در برخی مدلهای مجلسی توربان، از نگین های گرانقیمت در قسمت پیشانی استفاده می شود که به تنهایی می تواند قیمت یک توربان را چند برابر توربان های معمولی بالا ببرد.

معرفی ست های بلواز شلوار

بلوز شلوارها مدلهای بسیار متفاوتی دارند و برای دختران و پسران طراحی می شوند. اگرچه امروزه لباسهای کودکان دختر و پسر تفاوت چندانی ندارد، با این حال بلوز و شلوار برای دختران دارای نشانه هایی است که تفاوت آنرا مشخص می کند. بعنوان مثال پوشاک دخترانه اکثرا دارای رنگهای صورتی و پوشاک پسرانه آبی هستند یا اینکه پوشاک پسرانه شامل طرحهای بن تن و مرد عنکبوتی بوده و پوشاک دخترانه دارای عکسهایی از سیندرلا و دختر شاه پریان می باشند.

بلوز شلوار اگرچه بسیاری اوقات بصورت متصل به هم فروخته می شود اما ممکن است در برخی موارد کسبه بخواهند خودشان بلوز و شلوار را ست کنند. این کار به شما این آزادی را می دهد که بلوزها و شلوارها را به سلیقه خودتان ست کرده و به مشتریان خود عرضه کنید.

بلوز شلوارها اکثرا از پارچه های متفاوت تولید می شوند، مثلا شلوارها ممکن است از پارچه های جین تولید شود و بلوزها از پارچه های نخی و پنبه ای تولید می شوند.

بلوز شلوارها بر اساس جنس پارچه، میزان خرج کار و ساده یا طرحدار بودن کارها قیمت گذاری می شوند، هر چه پارچه های مورد استفاده و خرج کار و طراحی بیشتری داشته باشند، مسلما قیمت آنها نیز بیشتر می شود.

انواع سویشرت و مدل های آن

سویشرت نوعی لباس است که دارای کلاه بوده و تمام بدن را می پوشاند، از سویشرت معمولا در فصل بهار و پاییز استفاده می شود.

سویشرت یکی از پرطرفدارترین پوشاک میان دختران و پسران می باشد، این لباس بچگانه مدلهای بسیار متفاوتی دارد و هر کس بنا بر سلیقه ای که دارد ممکن است طرح و رنگ دلخواه خود را سفارش دهد.

سویشرت ها امروزه پوشاکی مشترک میان دختران و پسران می باشد و تفاوت چندانی در ظاهر و جنس خود ندارد.

سویشرت ها امروزه به یکی از محبوب ترین پوششها در میان دختران و پسران تبدیل شده است، راحتی افراد و شیک بودن این پوشش باعث شده تا در فصل پاییز میزان علاقه به آن به بالاترین حد خود برسد و به یکی از پوششهای پرطرفدار در فصل پاییز و زمستان تبدیل شود.

اگرچه پارچه های زیادی برای تولید سویشرت استفاده می شود، اما بیشترین نوع پارچه مصرفی برای سویشرت پارچه های لاکرا، دورس، پشمی و ویسکوز می باشند که مورد پسند اکثر مشتریان واقع می شوند.

پارچه هایی مانند دورس، ویسکوز و لاکرا از جمله محبوب ترین پارچه هایی هستند که از آنها در تولید سویشرت و در برخی موارد شلوار نیز استفاده می شود.

معرفی انواع شلوارک های دخترانه و پسرانه

یکی از پوشاک مورد استفاده بچگانه(دختر و پسر) که بیشتر برای داخل خانه مورد استفاده قرار می گیرد، شلوارک است.

شلوارک ها اگرچه ممکن است برای بیرون رفتن یا مهمانی نیز استفاده شود، با اینحال از جمله پوشاکی است که بین دختربچه ها و پسران مشترک است.

شلوارک ها انواع مختلفی دارند و بر اساس پارچه یا مدلهای خاص ممکن است قیمتهای متفاوتی داشته باشند. اغلب شلوارک برای کودکان دختر یا پسر زیر ده ساله استفاده می شود و طرفداران زیادی دارد.

می توان گفت شلوارک یکی از پوشاکی است که خریداران بالقوه زیادی دارد و بسیاری از افراد علاقه دارند از آن بعنوان یک شلوار راحتی برای فرزندشان استفاده کنند.

شلوارک ها گاهی بوسیله زیپ بسته می شوند و گاهی ممکن است در قسمت کمر از کش استفاده شود. برخی شلوارک ها دارای جیب و برخی بدون جیب هستند.

برای دوخت شلوارک از پارچه های مختلفی می توان استفاده کرد اما اکثر تولیدکنندگان ترجیح می دهند از پارچه های جین، شمعی، کتون، استرج و پارچه های نخی برای دوخت شلوارک استفاده کنند.

معرفی هودی های دخترانه و پسرانه و انواع آن

داشتن یک یا چند هودی امروزه برای هر کودکی چه دختر و پسر واجب است، هودیها لباسهایی هستند که براحتی پوشیده و بیرون کشیده می شوند.

هودی ها اگرچه به سویشرت ها شباهت دارند اما تفاوتهایی نیز دارند، اغلب سویشرت ها دارای زیپ بوده و از جلو باز و بسته می شوند اما هودیها عمدتا بسته بوده و هیچگونه زیپی ندارند.

هودی می تواند از جنس پارچه های مختلفی تولید و مصرف شود، در سالهای اخیر استفاده از پارچه های خزدار برای تولید هودی بیشتر شده است و دلیل آن هم اینست که بازار آنرا طلبد می کند.

تولیدکنندگان هودی برای تولید انواع هودی از پارچه های لاکرا، دورس، پشمی و ویسکوز استفاده می کنند چرا که این پارچه ها برای دوخت هودی مناسب تر از سایر پارچه ها می باشند.

انواع تاپ دامن دخترانه

تاپ دامن همانطور که از نامش پیداست، یکی از پوشش های دخترانه می باشد و بسیاری از دخترخانمها علاقه زیادی به این پوشاک دخترانه دارند.

تاپ و دامن با اینکه دو تیکه محسوب می شوند اما پوشاکی هستند که در کنار هم و بعنوان یک کالا فروخته می شوند. برای تولید تاپ دامن ها بهتر است از پارچه های نخی، پنبه ای و الیاف طبیعی استفاده شود، دلیل این مساله اینست که تاپ دامن برای دخترخانمها مورد استفاده قرار می گیرد و با توجه به اینکه بدن دخترها ظریفتر بوده و حساسیت بیشتری نسبت به پسرها دارند، باید از پارچه هایی استفاده شود که کمترین میزان حساسیت را بوجود آورند.

تاپ دامن مخصوص دختربچه هاست و از جمله محصولاتی است که کارخانجات تولید پوشاک همه ساله مدلهای جدیدتری از آنرا به بازار عرضه می کنند.

معرفی تیشرت دخترانه و پسرانه

یکی از محبوب ترین پوشاک میان دختران و پسران تیشرت است، این پوشش محبوب در میان نسل امروز رواج زیادی دارد و همه دختر پسرها چندین و چند تیشرت در میان لباسهای خود دارند.

تیشرت ها برخلاف بقیه پوشاک، بدون آستین بوده و اکثرا از پارچه های نخی تولید می شوند.

تیشرت ها مدلهای خاص و منحصربفردی دارند و کارخانجات تولیدی همواره در تلاشند تا با تولید مدلهای جدید و بدیع بتوانند برای خود مزیت رقابتی ایجاد کنند. تیشرت یکی از پرفروش ترین محصولات حوزه لباس بچگانه نیز هست و اگر شما می خواهید فروشگاهتان همیشه مشتری داشته باشد باید سعی کنید کلکسیونی از تیشرت های زیبا گرداوری کنید.

تیشرت یک کالای مصرفی است و قیمت مناسب آن یکی از مسایلی است که توجه مشتریان را به خود جلب می کند پس شما باید دنبال تیشرت هایی بگردید که علاوه بر جنس خوب، دارای قیمت مناسب نیز باشند.

یقه تیشرت ها بخش مهمی از آنهاست که اغلب تولیدکنندگان سعی می کنند با ایجاد تغییر روی یقه، مدلها و طرحهای جذاب تری به بازار عرضه کنند. یقه گرد، یقه هفت، یقه باز، یقه انگلیسی و تیشرتهای بدون یقه از جمله مدلهای متنوع یقه تیشرت می باشند.

انواع بافت های زنانه و مردانه

بافت ها از جمله پوشاک پاییزه و زمستانه می باشند که برای فصلهای سرد مورد استفاده قرار می گیرند. این نوع پوشاک اکثرا دخترانه و پسرانه دارد اما برخی نیز ترجیح می دهند نگاهی خنثی به بافت داشته باشند.

امروزه بسیاری از دختران از بافتهای پسرانه استفاده می کنند و بالعکس! بافت نوع پارچه مخصوص خود را دارد و همانطورکه از نامش پیداست، بصورت بافته شده در اختیار مشتریان قرار می گیرد. پارچه های مورد استفاده در بافت در کارخانجات تولید کننده بصورت ماشینی تولید می شوند. اگر چه در گذشته این کار در خانه ها و توسط خانمهای خانه دار انجام می شد اما امروزه با توجه به تنوعی که در بازار هست، مقرون به صرفه نیست که کسی در خانه برای فرزندان خود بافت ببافد.

امروزه برای تولید بافت از پارچه هایی نظیر پارچه های بافت حلقوی، بافت تار و پودی و بافت حلقوی پودی استفاده می شود، این پارچه ها که تراکم مناسبی برای تولید بافت دارند، نسبت به سایر پارچه ها بهتر و مناسب تر به نظر می رسند.

معرفی پیراهن های مردانه و پسرانه

پیراهن را که نیازی به توضیح و معرفی ندارد و همه می دانید که پوشاک پایه همگان است. همه انسانها از کودکی چه دختر باشند یا پسر از پیراهن استفاده می کنند.

امروزه پیراهن های پسرانه و دخترانه بازار خوبی نسبت به سایر کالاها دارند، دلیل این مساله هم اینست که پیراهن از جمله پوشاکی است که افراد از آن در همه جا استفاده می کنند.

پیراهن از جمله پوشاک بچه گانه ایست که تنوع بسیار بالایی در جنس پارچه، طرح و مدل دارد. اغلب پیراهن ها بوسیله دکمه جلویشان بسته می شود و در انتها یقه ای برای زیبایی بیشتر پیراهن تولید می شود. امروزه یقه های ساده تر و متنوعی وارد بازار شده که بر اساس جنسیت خریدار ممکن است تنوع متفاوتی داشته باشد.

برای تولید پیراهن از پارچه های بسیار متنوعی استفاده می شود، پارچه های کرپ، فاستونی، آکار، تترون، ساتن و انواع پارچه های نخی و پارچه های الیاف طبیعی و مصنوعی استفاده می شود.

پیراهن مدلهای متنوعی نیز دارد، پیراهن های مجلسی نسبت به پیراهن های معمولی براق تر و دارای یقه های بزرگتر و محکم تری هستند و در مقابل مدلهای اسپرت پیراهن یقه های کوچکتر و نرم تری دارند.

معرفی لباس های سارافون

سارافون از جمله پوشاک مخصوص دختر بچه ها می باشد. اگر دقت کرده باشید لباسهایی که مربوط به دختران می باشد، طرحهای دخترانه داشته و از رنگهای فانتزی در تولید آنها استفاده می شود.

سارافون اگرچه در ابتدا بعنوان یک پوشاک کمکی در کنار پوشاک اصلی وارد بازار شده بود اما امروزه بصورت مجزا راه خود را در بازار باز کرده است.

سارافون در گذشته بعنوان لباس زیر مانتو یا کت و کاپشن مورد استفاده قرار می گرفت اما امروزه بصورت پوششی مجزا استفاده می شود.

سارافون ها برای دختران یکی از محبوب ترین پوشاک بشمار می رود و بسیاری از دختران در کمد لباس خود چندین سارافون با مدلهای مختلف دارند.

اغلب تولیدکنندگان برای تولید سارافون از پارچه های شومیز، کریشه، کرپ و حریر کرپ استفاده می کنند، این پارچه ها برای تولید سارافون مناسب تر به نظر می رسند چرا که هم براحتی چروک نمی شوند و هم براحتی اتو می خورند و در هنگام پوشیدن ایستایی خوبی دارند.

معرفی لباس های ساحلی

لباسهای ساحلی اکثرا گشادتر از لباسهای معمولی هستند و برای استفاده در ساحل تهیه شده اند اما امروزه از لباسهای ساحلی در زندگی روزمره نیز استفاده می شود.

لباسهای ساحلی نیز دخترانه و پسرانه دارند و بنابر جنسیت افراد مدلهای متنوعی پیدا می کنند.

لباسهای ساحلی اگرچه دخترانه و پسرانه هستند اما چیزی که در همه شان مشخص و محرز است اینست که بعنوان لباسی برای رفتن به ساحل تولید شده اند. لباسهای ساحلی گشاد و راحت هستند و باید نوعی طراحی شوند که براحتی بشود آنرا پوشید یا از تن بیرون کرد.

لباسهای ساحلی ممکن است با لباس شب اشتباه گرفته شود، زیرا لباس های شب نیز راحت تر از لباسهای معمولی هستند با اینحال وجه تمایز لباسهای ساحلی اینست که از رنگهای شادتر و روشن تر استفاده می شوند و طراحیهای خاص خود را دارند.

با توجه به آنچه گفته شد برای دوخت لباسهای ساحلی بهتر است از پارچه های نخی و پنبه ای استفاده شود، زیرا پارچه های نخی و پنبه ای نازک تر هستند و هوا براحتی از آنها عبور می کند.

معرفی لباس مجلسی

لباس مجلسی همانطور که از نامش پیداست، لباسهایی هستند که در مراسمهای رسمی و مهمانیها مورد استفاده قرار می گیرند، برای همین است که لباس های مجلسی تفاوت زیادی با لباسهای روزمره دارند.

لباسهای مجلسی تنوع بسیار بالایی در طرح و مدل دارند و برای بسیاری از تولیدکنندگان حکم اجناس اصلی تولید شده را بازی می کنند.

لباس مجلسی برای استفاده در مجالس طراحی شده و برای همین نسبت به لباسهای روزمره متفاوت تر می باشند. اغلب این لباسها کارشده و دارای شکل ظاهری مناسبی برای مهمانی می باشند. ضمن اینکه پارچه های مورد استفاده در لباس های مجلسی سعی می شود از پارچه های فاخر و قیمتی استفاده شود.

برای تولید لباسهای مجلسی بهتر است از پارچه های براق و صاف مانند تترون، ساتن و کرپ استفاده کرد، این پارچه ها بدلیل ایستایی خوب و صاف بودنشان برای دوخته شدن لباس مجلسی مناسب ترند.

معرفی انواع لباس کراپ

کراپ یکی از پوشاک دخترانه ایست که در سالهای اخیر طرفداران زیادی پیدا کرده است. این نوع پوشاک اگرچه شبیه تیشرت هستند اما تیشرت نیستند، تفاوت عمده بین تیشرت و کراپ در قد آنهاست.

کراپ همانطور که از نامش پیداست، همان تیشرت کراپ شده(کوتاه شده) می باشد و نسبت به تیشرت راحت تر پوشیده می شود. دختران امروز علاقه زیادی به پوشیدن کراپ دارند و برای همین می توان گفت تعداد خریداران کراپ رفته رفته به اندازه خریداران تیشرت نزدیک می شود و ممکن است در آینده نزدیک کراپ بطور کلی جای تیشرت را بگیرد.

امروزه تولیدکنندگان تیشرت و کراپ برای تولیدات خود از پارچه های مختلفی استفاده می کنند که مهمترین این پارچه ها عبارتند از پارچه های نخ پنبه، سوپر نخ، نخ ابریشم و پنبه ای!

ژیله چیست؟

ژیله ها از جمله کالاهایی هستند که در گذشته مخصوص پسران بوده اما امروزه دختران نیز از این لباس استفاده می کنند.

ژیله ها برای روی لباس و زیر کت مورد استفاده قرار می گیرند و در کنار این مسایل می تواند بصورت مجزا نیز بخشی از استایل روزمره افراد باشد.

ژیله ها بطور خاص پوشش مجزایی نیستند و درکنار سایر لباسها پوشیده می شوند و اکثرا هم بعنوان یک بخش از لباسهای مجلسی مورد توجه دختران و پسران می باشد.

ژیله ها در گذشته در کنار کت و شلوار دوخته می شد، اما امروزه ژیله به تنهایی نیز دوخته و فروخته می شود. بسیاری از تولیدکنندگان تلاش می کنند تا مدلهای جدیدتری از ژیله را تولید کنند.

ژیله دارای دو لایه درونی و بیرونی بوده و برای همین همواره از دو نوع پارچه برای دوختن ژیله استفاده می شود. پارچه های لایه داخلی یا آستر اکثرا از پارچه های سبک و براق مانند ساتن استفاده می شود و برای لایه بیرونی که لایه اصلی نیز می باشد از پارچه هایی مانند فاستونی، کرپ و چرم استفاده می شود.

لباس نوزادی

لباس نوزادی اگرچه صرفا یک نام است، اما به طیف وسیعی از کالاها اطلاق می شود.

لباسهای نوزادی به کلیه لباسهایی گفته می شود که برای کودکان زیر دوسال استفاده می شوند.

لباس نوزادی دارای شکل های گوناگونی بوده که شامل: شورت، پیراهن، زیرپوش، لباسهای چند تکه، سرهمی و … می باشند.

پوشاک بچگانه می تواند بی نهایت دسته بندی و شکل و مدل و طرح به خود بگیرد و با توجه به وضعیت بازار تغییر کند.

امروزه شرکت های تولید کننده لباس بچگانه سعی می کنند با خلاقیت و نواوری مدلهای متنوع و جدیدی خلق کنند.

بسیاری از پوشاک دیگر کاربرد سابق را ندارند و برای همین تولیدکنندگان به فکر پوشاک وارداتی و جدید گردند.

با توجه به آنچه گفته شد براحتی می توان فهمید که بحث پوشاک می تواند شکل ها و مدلهای متنوعی داشته باشد.

دسته بندی هایی که در بالا ذکر شد تنها بخشی از پوشاکی است که در بازار امروز وجود دارد و می تواند هر روز بیشتر و بیشتر شود. اگر شما کسبه هستید و فروشگاه لباس بچگانه دارید بهتر است برای خرید اقلام مورد نیاز خود لیستی از اقلام مورد نیاز خود تهیه کرده و سپس برای تهیه آنها به بازار عمده فروشان مراجعه نمایید.

امروزه بسیاری از فروشگاهها برای تکمیل خرید خود به فروشگاههای آنلاین پخش پوشاک وابسته هستند، برای خرید کلی اینترنتی می توانید به عمده فروشیهای آنلاین مراجعه کنید و براحتی خرید خود را ثبت نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا